KATALOG SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB MĚSTA NOVÝ JIČÍN

Menší písmo Normální písmo Velké písmo
Úvod  »  Osoby zdravotně postižené  »  Jiná potřeba  »  Dobrovolnictví - ADRA, o.p.s.

Dobrovolnictví - ADRA, o.p.s.SOCIÁLNÍ SLUŽBA

Podpora a propagace dobrovolnictví v Novém Jičíně. Výběr, školení a péče o dobrovolníky - Domov Duha, Chráněné bydlení Nový Jičín, Dobrovolníci v domácnostech seniorů

FORMA POSKYTOVÁNÍ SLUŽBY

přijdu do zařízení

v domácnosti/mimo domov

BEZBARIÉROVOST

NE

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA SLUŽBY

Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu poskytuje svůj volný čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Dobrovolníky podle zákona č. 198/2002, o dobrovolnické službě, mohou být lidé starší 15 let, u některých dobrovolnických programů je však stanovena vyšší věková hranice. Předpokladem pro přijetí do dobrovolnického programu není odborná znalost v daném oboru, ale zájem pomáhat druhým, empatie, ochota věnovat část volného času tomu, aby byli užiteční lidem, kteří to potřebují. Smyslem činnosti dobrovolníků není nahradit personál zařízení, do kterého dobrovolník dochází, ale přinést jeho klientům něco navíc, pomoci jim radovat se ze života, vyplnit jejich volný čas.

Dobrovolnické centrum ADRA (DC ADRA) - Úkolem dobrovolnického centra je organizování a řízení dobrovolnické služby. To v praxi znamená, že dobrovolnické centrum navazuje spolupráci s organizacemi, které potřebují dobrovolníky, a pak jim je pomáhá nalézt, vyškolit a koordinuje jejich službu. Stará se o všechny potřeby dobrovolníků a vytváří podmínky pro to, aby mohli být dobrovolníci v organizaci, která je přijala, co nejužitečnější a sami měli z práce radost.

Na dobrovolnictví v sociálních a zdravotnických zařízeních navazuje nový program "Dobrovolníci v domácnostech seniorů."  Protože i senioři, kteří žijí samostatně ve svých domácnostech, často potřebují cítit blízkost jiné osoby a mít se na koho spolehnout, nabízíme dobrovolníkům možnost docházet k těmto opuštěným lidem a trávit s nimi volný čas podle aktuálních potřeb. Senioři vítají doprovod dobrovolníka k lékaři, do obchodu, případně do divadla nebo jen na procházku do parku. Dále mohou dobrovolníci se seniory číst, hrát společenské hry, povídat si, jezdit na výlety či jinak zpříjemňovat seniorovi část dne. Mnohdy tak mohou senioři získat sebevědomí, odvahu a novou chuť do života a s pomocí dobrovolníka prožít ještě kus aktivního stáří ve svém domácím prostředí. Program je určen dobrovolníkům starším 18 let.

Mimo tento běžný provoz se DC ADRA věnuje propagaci dobrovolnictví na veřejnosti.

CÍLOVÁ SKUPINA

Osoby zdravotně postižené

Senioři

Potřeby

Jiná potřeba

Psychická podpora

Volný čas

Věkové skupiny

27-64 produktivní věk

65-84 senioři

85+ senioři nad 85 let

CENA SLUŽBY

bezplatná

OSTATNÍ INFORMACE

- Dobrovolnictví v Novém Jičíně

POSKYTOVATEL SLUŽBY

ADRA, o.p.s.


ADRA, o.p.s.

Právní forma: Obecně prospěšná společnost

IČO: 61388122

DIČ: CZ-61388122

Jana Šnerchová, Naďa Lebedová

Sokolovská 9

Nový Jičín 741 01


Mobil: 734 645 927

E-mail: jana.snerchova@seznam.cz

Web: http://www.adranovyjicin.cz/

Mapa
Kalendář

< únor 2024 >
PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   

Komunitni plánování rozvoje sociálních služeb Nový Jičín